BK Rollo
top-subpages-2022-06.jpg
top-subpages-2022-04.jpg
top-subpages-2022-03.jpg
top-subpages-2022-02.jpg
top-subpages-2022-05.jpg
top-subpages-2022-01.jpg
top-subpages-2022-07.jpg

Nyheder

Tilbage til listen

Nyhed oprettet 24-01-2024

Travl weekend i feb.

2-3-4 feb. bliver en travl weekend i Rollo. Cheftræner Kenneth Engell tager til Horsens hvor der bokses Jyske mesterskaber for elite og begyndere. Rollo stiller med 6 boksere.

Samme weekend tager boksebussen til Borås i Sverige hvor europas største pige bokseturnering finder sted. Rollo har deltaget en del gange og i år er det Melanie Christensen der tager derop sammen med Christel Black. De fylder samtigdig boksebussen med boksere fra Hornslet og Champ Camp Århus.

 Boksere med kamp ved Jyske Mesterskaber 2024

ELITE MÆND Vægtklasse Klub
Fjervægt 54-57 kg    
Birham Biro 54-57 Bokseklubben Vitus Horsens
Jonas Uthsen Holm Jakobsen 54-57 Pandrup Bokseklub
Elias Faour 54-57 Vollsmose Boxing
Letvægt 57-60 kg    
Philip Duong 57-60 Hornslet B.K.
Magnus Jakobsen 57-60 Pandrup Bokseklub
Daniel Petersen 57-60 Aarhus Athlet Klub
Let Weltervægt 60-63,50 kg    
Rasmus Mikkelsen 60-63,5 FAK
Frederik Lundgaard Jensen 60-63,5 Pandrup Bokseklub
Tobias Michelsen 60-63,5 AK Jyden
André Winterberg Bennetsen 60-63,5 Grindsted Atlet Klub af 1926
Abadallah Abou Arab 60-63,5 A. Olympia
Weltervægt 63,50 – 67 kg    
Peter Weregemere 63,5-67 Bokseklubben “EBBK” Esbjerg
Enock Mbilizi 63,5-67 FAK
Kouc Mayuom 63,5-67 Pandrup Bokseklub
Alexander Bott 63,5-67 Struer Amatør Bokseklub
Let mellemvægt 67-71 kg    
Sepehr Olfat 67-71 Bokseklubben Vitus Horsens
Nikolai Terteryan 67-71 Kolding Bokseklub
Gabriel Skorupski 67-71 Randers Bokse- og Motionsklub
Joseph Fahn 67-71 Bokseklubben Sct. Jørgen
Sebastian Larsen 67-71 Lindholm Bokseklub
Mustafa Ali 67-71 Vollsmose Boxing
Mellemvægt 71-75 kg    
Kasper Walton Simonsen 71-75 Bokseklubben Vitus Horsens
Nikki Møller Nielsen 71-75 FAK
Let sværvægt 75-80 kg    
Mathias Holdt 75-80 Give Atlet Klub
Aninnguaq Helge Eigaard 75-80 FAK
Cruiservægt 80-86 kg    
Victor Danielsen 80-86 Pandrup Bokseklub
David Farah Bakhsh 80-86 AK Jyden
     
ELITE KVINDER Vægtklasse Klub
Amalie Holde Mellemvægt – 75 Randers Bokse- og Motionsklub
Chili Mollerup Madsen Mellemvægt – 75 Bokseklubben Rollo
U19 MÆND Vægtklasse Klub
Letvægt 57-60 kg    
Nikita Pavlov 57-60 Bokseklubben Rollo
David Shepherd 57-60 Combat Boxing Randers
Let Weltervægt 60-63,50 kg    
Mahmoud El-Tal El-Tal 60-63,5 Aarhus Athlet Klub
Magnus Sørensen 60-63,5 BK Wedala
Weltervægt 63,50 – 67 kg    
Anders Thorsager 63,5-67 Randers Bokse- og Motionsklub
Axel Morrison 63,5-67 Bokseklubben Limfjord
Mellemvægt 71-75 kg    
Noah Borg Kroløkke 67-75 Bokseklubben Ringen
Malte Madsen 67-75 Bokseklubben Rollo
Adam Kawach 67-75 Aarhus Athlet Klub
     
U17 DRENGE Vægtklasse Klub
Let bantamvægt 50-52 kg    
Rida Aziz Al-Tamimi 50-52 Vollsmose Boxing
Emil Jensen 50-52 Hornslet B.K.
William Schlosser Jørgensen 50-52 Varde Atlet Klub (VAK)
Bantamvægt 52-54 kg    
Emil Hvidtfeldt 52-54 Hornslet B.K.
Klaus Pedersen 52-54 BK Wedala
Fjervægt 54-57 kg    
Mathias Jørgensen 54-57 Bokseklubben Rollo
Mikkel Trudslev Christensen 54-57 Pandrup Bokseklub
Hamza Ibajov 54-57 BK Wedala
Frey Salling Lind Pedersen 54-57 Kolding Bokseklub

 

Boksere UDEN kamp ved Jyske Mesterskaber 2024

Mykola Piddubnyy Elite mænd Lindholm Bokseklub
Gulled Jama Elite mænd AK Jyden
Micklas Ritter jensen Elite mænd Hornslet B.K.
Melissa Mortensen Elite kvinder Varde Atlet Klub (VAK)
Karim Malak U19 mænd Vollsmose Boxing
Ahmed Tanna U17 drenge Aarhus Athlet Klub
Eren Buldak U17 drenge Bokseklubben Vitus Horsens
Anders Gribsholt U15 drenge Hornslet B.K.

 

 

Boksere med kamp ved Jyske Begyndermesterskaber 2024

ELITE MÆND 1- 5 KAMPE Vægtklasse Klub
Said Ismail Let Weltervægt – 63,5 Aarhus Athlet Klub
Christoffer Wael Let Weltervægt – 63,5 IK Semper
Soney Subba Let Weltervægt – 63,5 Bokseklubben A. Olympia
Martinus Hjorting Weltervægt – 67 Bokseklubben Vitus Horsens
Jeppe Brohus Weltervægt – 67 Løsning Bokseklub
Vincent Andersen Let Mellemvægt – 71 Bokseklubben Vitus Horsens
Noah Holbøll Let Mellemvægt – 71 Varde Atlet Klub (VAK)
William Zykowski Let Mellemvægt – 71 Aabenraa Bokseklub
Daniel Akbari Let Mellemvægt – 71 Bokseklubben “Pugilist”
Jens Jensen Let Mellemvægt – 71 Bokseklubben Limfjord
Mohamed Abdiaziz Let Mellemvægt – 71 Champs Camp Aarhus
Viktor Kristiansen Let Mellemvægt – 71 Grindsted Atlet Klub af 1926
Thor Eriksen Mellemvægt – 75 Bokseklubben “EBBK” Esbjerg
Avin Khatam Mellemvægt – 75 Champs Camp Aarhus
Ngenzi Bizimanan Mellemvægt – 75 Pandrup Bokseklub
Amin Shimi Mellemvægt – 75 Bokseklubben Ringen
Tobias Söderhamn Pedersen Let Sværvægt – 80 AK Heros
Steffen Duedal Let Sværvægt – 80 Løsning Bokseklub
Alban Zeneli Let Sværvægt – 80 Bokseklubben Rollo
Kenneth Moses Let Sværvægt – 80 Champs Camp Aarhus
Daniel Klemmed Nielsen Cruiserweight – 86 Bokseklubben Rollo
Jacob Velling Cruiserweight – 86 Bokseklubben Limfjord
Shirmak Alyounes Cruiserweight – 86 Champs Camp Aarhus
Magnus Svenson Sværvægt – 92 Aabenraa Bokseklub
Jakob Bladt Johannesen Sværvægt – 92 Bokseklubben Nordsalling
Kris Vestergaard Sværvægt – 92 AK Heros
Marcus Hjalager Sværvægt – 92 Bokseklubben Sct. Jørgen
Luka Basic Sværvægt – 92 Lindholm Bokseklub
ELITE MÆND 6 – 10 KAMPE Vægtklasse Klub
Richard Andersen Letvægt – 60 Bokseklubben Vitus Horsens
Rasmus Bagger Sørensen Letvægt – 60 Hornslet B.K.
Mathias Mogensen Weltervægt – 67 Herning Amatør Bokseklub
Waldemar Winther Weltervægt – 67 Bokseklubben Thor
Albert Lunde Weltervægt – 67 Vollsmose Boxing
Faris Batlak Weltervægt – 67 Lindholm Bokseklub
Oliver Niemann Mellemvægt – 75 Kolding Bokseklub
Nicholas Eriksen Mellemvægt – 75 Bokseklubben A. Olympia
ELITE MÆND 11 – 15 KAMPE Vægtklasse Klub
Mamadi Diello Weltervægt – 67 Bokseklubben Sct. Jørgen
Magnus Schmidt Petersen Weltervægt – 67 Aabenraa Bokseklub
Mads Rask Mellemvægt – 75 Pandrup Bokseklub
Mohammed Ahmed Mellemvægt – 75 Aarhus Athlet Klub
ELITE KVINDER 1 – 5 KAMPE Vægtklasse Klub
Melanie Rasmussen Fjervægt – 57 Aabenraa Bokseklub
Sharmeen Moradi Fjervægt – 57 Pandrup Bokseklub
U19 MÆND 1 – 5 KAMPE Vægtklasse Klub
Jiyar Bilal Fjervægt– 57 Struer Amatør Bokseklub
Danish Nasir Fjervægt– 57 Bokseklubben Vitus Horsens
Mahmoud Karroum Letvægt – 60 Aarhus Athlet Klub
Mathias Bruhn Letvægt – 60 IK Semper
Frederik Kragh Normand Letvægt – 60 Thisted Atlet Club
Johan Sørensen Mellemvægt – 75 Løsning Bokseklub
Lukas Herholt Stærke Mellemvægt – 75 BK Wedala
Viktor Knudsen Mellemvægt – 75 Bokseklubben “EBBK” Esbjerg
Ludvig Krøis Mellemvægt – 75 AK Heros
Sebastian Andresen Cruiserweight – 86 Løsning Bokseklub
Samson Schmuecker Cruiserweight – 86 Bokseklubben Thor
Jesse Salim Khouri Cruiserweight – 86 Løsning Bokseklub
U19 MÆND 6 – 10 KAMPE Vægtklasse Klub
Merk Denver Russell Letvægt – 60 Bokseklubben “Pugilist”
Malthe Trudslev Letvægt – 60 Pandrup Bokseklub
Victor Hvidberg Let Weltervægt – 63,5 Hornslet B.K.
Robert Lundberg Let Weltervægt – 63,5 Brønderslev Bokseklub
U17 DRENGE 1 – 5 KAMPE Vægtklasse Klub
Ernes Kurtovic Let fluevægt 46 kg. – 48 kg. Randers Bokse- og Motionsklub
Ali Albida Let fluevægt 46 kg. – 48 kg. Aarhus Athlet Klub
Isaac Aslam Let fluevægt 46 kg. – 48 kg. Vollsmose Boxing
Noah Vandkrog Bantamvægt 52 kg. – 54 kg. Pandrup Bokseklub
Hamza Salim Al-salem Bantamvægt 52 kg. – 54 kg. Vollsmose Boxing
Arash Hameroozi Letvægt 57 kg. – 60 kg. Hinnerup Bokseklub
Adam Overgaard Letvægt 57 kg. – 60 kg. BK Vitus Odder
Edy Puscacu Letvægt 57 kg. – 60 kg. Aabenraa Bokseklub
Lasse Lindblad korsgaard Weltervægt 63 kg. – 66 kg. AK Heros
Emil Ravn Weltervægt 63 kg. – 66 kg. Grindsted Atlet Klub af 1926
Luan Demiraj Let mellemvægt 66 kg. – 70 kg. AK Heros
Emil Pedersen Let mellemvægt 66 kg. – 70 kg. Kolding Bokseklub
Lucas Nissen Let mellemvægt 66 kg. – 70 kg. Grindsted Atlet Klub af 1926
William Roholt Let sværvægt 75 kg. – 80 kg. Hornslet B.K.
Adam Lyassimi Let sværvægt 75 kg. – 80 kg. Aarhus Athlet Klub
Carl Emil Johansen Let sværvægt 75 kg. – 80 kg. Bokseklubben Ringen
U17 DRENGE 6 -10 KAMPE Vægtklasse Klub
Jan Jensen Weltervægt 63 kg. – 66 kg. Bokseklubben “Pugilist”
Bastian Sejer Nørgard Weltervægt 63 kg. – 66 kg. Lindholm Bokseklub
Magnus Pötzsch Mellemvægt 70 kg. – 75 kg. Aabenraa Bokseklub
Rasmus S Jacobsen Mellemvægt 70 kg. – 75 kg. BK Wedala
U15 DRENGE 1 – 5 KAMPE Vægtklasse Klub
Ali Al Jamal Dunvægt – 41,5 – 43 kg. IK Semper
Oscar Clausen Dunvægt – 41,5 – 43 kg. Bokseklubben Ringen
Rasmus Larsen Odgaard Dunvægt – 41,5 – 43 kg. Thisted Atlet Club
Robert Parfeni Fluevægt – 48 – 50kg Bokseklubben Sct. Jørgen
Christoffer Høy Fluevægt – 48 – 50kg Hinnerup Bokseklub
Oliver Nancke Letvægt – 56 – 59 kg. Nyborg Bokseklub
Yanis Puscacu Letvægt – 56 – 59 kg. Aabenraa Bokseklub
U15 DRENGE 6 – 10 KAMPE Vægtklasse Klub
Elias Lübbert Dunvægt – 41,5 – 43,0 kg. Bokseklubben Rollo
Mansur Aduev Let myggevægt- 43,0 – 44,5 kg. Kolding Bokseklub

 

 

Boksere UDEN kamp ved Jyske Begyndermesterskaber 2024

Mohammed Albida Aarhus Athlet Klub
Patriks Nikulins Pandrup Bokseklub
Karoline Hammerum Petersen Herning Amatør Bokseklub
Zorwa Habibi AK Jyden
Odine Kjerstein Hornslet B.K.
Anna Laut Lindholm Bokseklub
Lykke Heesch Bokseklubben Vitus Horsens
WENCHE WURTZ Randers Bokse- og Motionsklub
Julie Møller AK Jyden
Sylvester Asmussen AK Heros
Damian Mihaila Kolding Bokseklub
Konrad Theilade Hornslet B.K.
Noah Gardiner Hornslet B.K.
Benjamin Horn Risgaard Bokseklubben Thor
Felix Salling Lind Pedersen Kolding Bokseklub
Lukas Xenius Kristensen Lindholm Bokseklub
Simon Løvdal Bokseklubben Nordsalling
Zayd Adnaan Aarhus Athlet Klub
Patrick Schjeldahl Hornslet B.K.
Arnar Gauli BK Wedala
Magnus Andersen Bokseklubben A. Olympia
HansLui Salvatore Stagaard Vollsmose Boxing
Adam Assaf Vollsmose Boxing
Victor Lindequist Kolding Bokseklub
Markus Johansen Thisted Atlet Club
Anton Thorup Thisted Atlet Club
Robert Bitsch Herning Amatør Bokseklub
Casper Wanjau Holm Bokseklubben “EBBK” Esbjerg