04-06-2023

Træning frem til sommerferien

TRÆNINGSTIDER INDTIL SOMMERFERIEN

Kamphold træner mandag og torsdag som kl 17-19 indtil 22/6

Boksehold træner tirsdag og torsdag kl 17.30-19.30 indtil 22/6

Parkinson boxing følg med i gruppen – der holdes afslutning d 20/6

Junior box sidste træning onsdag d 21/6

Nathold sidste træning onsdag d 14/6

Powerbox mandag og onsdag kl 17.30-19 indtil 14/6

Derfra er der SOMMERLUKKET i klubben

Der er BETALINGSFRI juli og august og du skal derfor IKKE melde dig ud 

Opstart i uge 33 igen – nærmere info følger

Flere nyheder

DEN BEDSTE MAND

BK Rollo var medarrangør til forpræmieren på “DEN BEDSTE MAND”. Det er filmen om Jørgen “Gamle” Hansen. Christel havde været i Rudkøbing til By night med nogle boksere ugen før hvor de stod ved din tøjmand og viste boksning. På selve aftenen lavede 3 boksere og Jens Jørgen opvisning i salen før Knud Poulsen fra Odense fortalte historier om Jørgen

Læs mere >

Rollo sejrer

Lørdag aften var trænerteamet Kenneth Engell og Chili Madsen i Varde med Malte og Jeppe. Malte Mødte den lokale Kevin Makkonen VAK i weltervægt. De to lavede en meget lige kamp hvor Malte havde nogle gode ligestød som afgjorde kampen 3-2 til Malte. De stod godt til hinanden og mødes i retur match i Rundbuehallen fredag. Jeppe Engell var også

Læs mere >

Hjælp til boligmesse

Rollo er igen med til at sætte boligmessen op i Idrætscentret og SG – huset. Det kræver nogle folk, men vi tjener 22.000,- til klubkassen. den sættes op torsdag d. 18 feb. i uge 7 fra 9.00 og pilles ned søndag d. 21 feb. fra kl. 17.00 Der ligger en seddel i klubben så hjælp os og din klub. 

Læs mere >

Hellere et ringhjørne end et gadehjørne

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus.

Støt BK Rollo

Hver gang du tanker på dit OK Kort eller med OK App’en, kan du støtte BK Rollo med min. 5 øre pr. liter.